„Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów”.

XVI PolMaintenance Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu za nami!

12–13 października 2021 r. był w kalendarzu szefów Utrzymania Ruchu ważną datą. Odbyła się bowiem kolejna edycja Kongresu PolMaintenance, która od lat ukazuje trendy i tendencje w branży UR. Uczestnicy wzięli udział w 12 prelekcjach oraz w moderowanej dyskusji. W tym roku spotkaliśmy się w hotelu Ibis we Wrocławiu. W ciągu dwóch dni uczestnicy mieli okazję przeprowadzić wiele biznesowych rozmów z partnerami wydarzenia, wymienić się swoimi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami z branży UR. Wydarzenie otworzyła Aneta Kuźmicka, Szef Pionu Wydawnictw i Konferencji Logistyczno-Produkcyjnych. Następnie głos zabrał Przemysław Kaźmierczak, Instruktor Akademii Sportowej Jazdy Porsche w Carrera Cars Team oraz Tor Poznań Track Day. Mistrz Polski w sezonie 2020 w klasie DN2 oraz wicemistrz Polski w sezonie 2015 w klasie 1N opowiedział o aspektach pracy zespołowej, o tym, jaki wkład w sukces ma każdy jego współpracownik – od mechanika po pilota. Uczestnicy kongresu z wielkim zaciekawieniem wysłuchali jego prelekcji na temat technologii oraz nowoczesnych systemów monitorowania wyników.

Pierwszy panel merytoryczny otworzył Arkadiusz Burnos z firmy Seam Group. Podczas prelekcji dotyczącej Preventive Maintenance – wdrażanie i optymalizacja prewencyjnego UR – omówione zostały praktyczne przełożenia na efektywność produkcji. Awaryjność nadal pozostaje jedną z kluczowych strat w organizacjach przemysłowych i innych opartych na majątku technicznym. Przełączenie się na podejście zapobiegawcze – prewencyjne – wymaga systemowego podejścia bazującego na międzywydziałowym, wielokryterialnym i ustandaryzowanym rozumieniu poziomów krytyczności urządzeń i systemów – zauważył Arkadiusz Burnos.

Następnie głos zabrał Tomasz Trzcieliński, który przedstawił case study z zakresu krytyczności maszyn i strategii UR z tym związanych. Natomiast Tomasz Król, założyciel Instytutu Doskonalenia Produkcji, odpowiedział na pytanie: jak zbudować i utrzymać stały i niezawodny zespół w organizacji? Łukasz Bielakowski oraz Krzysztof Drozdowski, doradcy z firmy Lean Management Consulting Group, wypowiedzieli się kolejno w tematach Pułapki przy wdrożeniu Autonomicznego Utrzymania Ruchu – jak ich unikać? - oraz TWI jako metoda wsparcia pracy Działu Utrzymania Ruchu.

Kolejnym prelegentem była Anna Grzanka, lider działu obsługi klienta, doradca merytoryczny z Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems. Pani Anna przedstawiła tematykę innowacji w systemie szkoleń pracowników działów UR w nurcie rewolucji przemysłowej.

Tego dnia odbyła się też sesja dostawców, podczas której uczestnicy Kongresu PolMaintenance mieli okazję zapoznać się z produktami, usługami i rozwiązaniami oferowanymi przez partnerów wydarzenia. Mieliśmy przyjemność wysłuchania Andrzeja Skrzypkowskiego, właściciela AS Instrument Polska, który opowiedział nam o skutecznym monitoringu stanu dynamicznego maszyn – roli diagnostyki łożysk jako elementów najczęściej odpowiedzialnych za awarie. Następnie głos zabrał Mateusz Grajewski, lider Zespołu Sprzedaży w firmie Ingersoll Rand, inżynier HVAC, trener, który przedstawił temat holistycznego podejścia – Od projektu do realizacji: budowa sprężarkowni z Ingersoll Rand.

I dzień konferencji zakończyła dyskusja merytoryczna, w której udział wzięli Arkadiusz Burnos jako moderator dyskusji oraz paneliści: Łukasz Bielakowski, Krzysztof Drozdowski oraz Tomasz Trzcieliński. Uczestnicy dyskusji byli zgodni co do tego, że zarządzanie zmianami w organizacjach to trudny temat, ale można w nim odszukać pewną metodykę. Organizacja prewencyjnego UR wymaga utworzenia odpowiedniej organizacji i zbudowania współpracy pomiędzy operacjami a techniką.

Rozwój osobisty szefów i inżynierów UR oraz innych managerów operacyjnych jest tak samo ważny jak rozwój techniczny. Trzeba rozwijać umiejętność współpracy z ludźmi, inwestować w nich i budować relacje. Każdy z nas buduje własną markę – brand. Musimy dbać także o nasze pasje – one muszą być wsparciem i jednocześnie odskocznią dla naszego życia zawodowego. Uczestnicy debaty i publiczność podzieliła się swoimi doświadczeniami w przygotowaniu, wdrażaniu i stabilizacji zmian.

Drugiego dnia wydarzenia uczestnicy mogli lepiej zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi siły zespołu. Tego dnia kierownicy UR mogli dowiedzieć się, w jaki sposób planować i realizować podejście systemowe do rozwoju Utrzymania Ruchu. Anna Płoska, dyrektor zarządzający CSIPZ, przedstawiła problem pozyskiwania pracownika fizycznego. Kongres PolMaintenance zamykał blok tematyczny dotyczący projektów SMED (Sebastian Matyniuk Brain Storm), oraz tematyka technologii LOT, którą omówił Piotr Bonarski, dyrektor Zakładu TechnoNICOL. Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy byli zgodni co do tego, że kongres jest swoistą odpowiedzią na największe wyzwania w pracy Szefów Utrzymania Ruchu i zadeklarowali uczestnictwo w kolejnej edycji.

„Długa przerwa w spotkaniach konferencyjnych, dobiega, miejmy nadzieję, końca i jakże miło było znów zobaczyć się z przedstawicielami Służb Utrzymania Ruchu. Dużo dobrych dyskusji zarówno merytorycznych, jak i po prostu rozwojowych. SEAM Group uczestniczy w Kongresie SUR od ponad 10 lat i jesteśmy zawsze bardzo zadowoleni z udziału w tym znakomitym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że wspaniała tradycja spotkań w gronie ekspertów Utrzymania Ruchu zostanie podtrzymana, a żadne pandemie nam już nie przeszkodzą”.

Arkadiusz Burnos, Seam Group

„W Kongresie SUR brałem udział już czwarty raz, ale pierwszy raz w roli prelegenta. Wystąpienie przed publicznością złożoną ze specjalistów, wśród tak wybitnych referujących, było dla mnie nie lada wyzwaniem. Mimo ogromnego stresu było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Za najbardziej wartościowe elementy eventu – poza prelekcjami oczywiście – uważam panel dyskusyjny oraz możliwość networkingu. Wreszcie mogliśmy zobaczyć się na żywo. Dyskusja panelowa była świetnie prowadzona – zahaczała o wiele płaszczyzn i dotykała przeróżnych tematów – pozornie niezwiązanych z przywództwem, wprowadzaniem zmian, kierowaniem działem UR – jednak wszystko układało się w jedną, wartościową całość – sprowadzało się do tego – jak być lepszym szefem. Świetna impreza – polecam!”

Tomasz Trzecieliński, DONAKO Sp. z o.o.

„W drugim dniu bardzo interesujący był niezwykle ważny temat, jakim jest „człowiek” i praca zespołowa w ujęciu HR-owym. Mimo tematów i rozwiązań technicznych i technologicznych prezentowanych na PolMaintenance, co jest oczywiście podstawą spotkań w gronie specjalistów, to nie mniej ważnym akcentem jest człowiek, który ta technika i technologią pracuje. Polecam zawsze”.

Piotr Bonarski, Dyrektor zakładu TechnoNICOL

„Miałem ogromną przyjemność opowiedzieć uczestnikom XVI OGÓLNOPOLSKIEGO KONGRESU SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU o pułapkach przy wdrażaniu Autonomicznego Utrzymania Ruchu jak i uczestniczyć w panelu ekspertów. Było to moje pierwsze wystąpienie na konferencji organizowanej przez czasopismo „Służby Utrzymania Ruchu”. Bardzo pozytywnie oceniam organizację wydarzenia, jak i poziom interakcji oraz zaangażowania uczestników. Zarówno po prelekcji, jak i po panelu ekspertów było wiele pytań, co umożliwiło nawiązanie dyskusji z uczestnikami, a to z kolei przełożyło się na jeszcze dokładniejsze zgłębienie omawianych tematów. Uważam, że jest to zarówno świetna okazja, aby zareklamować swoje usługi i produkty, które wspierają codzienną pracę Służb Utrzymania Ruchu, ale też aby poznać nowinki technologiczne i dobre praktyki w tej tematyce”.

Łukasz Bielakowski, Lean Management Consulting

Fotogaleria

z XIV Ogólnopolskiego Kongresu Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance

Agenda Kongresu Służb Utrzymania Ruchu
PolMaintenance 2021

DZIEŃ I (12 października 2021 r., wtorek)

  8:15 - 9:15
Rejestracja
  9:15 – 9:30
Otwarcie Kongresu Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance 2021
  9:30 - 9:50

Gość Specjalny: Przemysław Kaźmierczak
Instruktor Akademii Sportowej Jazdy Porsche w Carrera Cars Team oraz Tor Poznań Track Day:

Pit Stop - czas na wymianę - Nowoczesne systemy monitorowania wyników - Nowoczesne technologie

I PANEL:
Strategia to podstawa! Dzień, jak co dzień. Celne zarządzanie prewencją i sytuacjami awaryjnymi. Różne strategie UR

  9:50 - 10:50

Arkadiusz Burnos
Managing Director EMEA, Senior Consultant, SEAM Group, LLC:

Preventive Maintenance. Wdrażanie i optymalizacja prewencyjnego UR - praktyczne przełożenie na efektywność produkcji

  10:50 - 11:20

Tomasz Trzcieliński:

Krytyczność maszyn i strategie UR z tym związane- case study

  11:20 - 11:40

Przerwa kawowa/networking

  11:40 - 12:20

Anna Grzanka
Lider Działu Obsługi Klienta. Doradca Merytoryczny. Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems:

Innowacje w systemie szkoleń pracowników działów UR w nurcie rewolucji przemysłowej

Scena dostawców - prezentacje firm:

  12:20 - 12:40

Andrzej Skrzypkowski Właściciel AS Instrument Polska
Skuteczny monitoring stanu dynamicznego maszyn – Rola diagnostyki łożysk, jako elementów najczęściej odpowiedzialnych za awarie

Mateusz Grajewski Lider Zespołu Sprzedaży w firmie Ingersoll Rand, inżynier HVAC, trener:
Od projektu do realizacji: budowa sprężarkowni z Ingersoll Rand (podejście holistyczne)

  12:40 - 13.40

Lunch/networking

II PANEL:
Poznaj filary transformacji działu UR wg zasad Przemysłu 4.0

  13:40 - 14:20

Tomasz Król
Instytut Doskonalenia Produkcji Założyciel:

Jak zbudować i utrzymać stały i niezawodnych zespół w organizacji? Dlaczego Standaryzacja jest filarem skutecznych zmian - 4 sposoby na zmianę

  14:20 - 15:00

Łukasz Bielakowski
Konsultant LMCG. Certyfikowany Praktyk i Trener KAIZEN:

Pułapki przy wdrożeniu Autonomicznego Utrzymania Ruchu- jak ich unikać - case study

  15:00 - 15:20

Przerwa kawowa/networking

  15:20 - 16:00

Krzysztof Drozdowski:

TWI jako metoda wsparcia pracy Działu Utrzymania Ruchu

  16:00 - 16:40

Dyskusja merytoryczna:

moderator: Arkadiusz Burnos Managing Director EMEA, Senior Consultant, SEAM Group, LLC

paneliści:
Łukasz Bielakowski Konsultant LMCG. Certyfikowany Praktyk i Trener KAIZEN;
Krzysztof Drozdowski;
Tomasz Trzcieliński

  16:40 - 17:00

Przerwa kawowa/networking

  19:00 - 21:00

Kolacja

DZIEŃ II (13 października 2021 r., środa)

  9:00 – 9:05

Otwarcie Kongresu Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance 2021

III PANEL:
Siła zespołu – poznaj, w jaki sposób planować i realizować podejście systemowe do rozwoju Utrzymania Ruchu. Zarządzanie i komunikacja- czy to sposób na sukces?

  9:05 - 9:45

Anna Płoska
Dyrektor zarządzający CSIPZ, trener, wykładowca akademicki, coach:

Brak rąk do pracy wciąż aktualny- Pozyskiwania pracownika fizycznego

  9:45 - 10:05

Przerwa kawowa/networking

  10:05 - 10:45

Sebastian Matyniak
Prezes Zarządu Brainstorm:

Projekty SMED

  10:45 - 11:25

Piotr Bonarski
Dyrektor Zakładu TechnoNICOL:

Technologie LOT

  11:25 - 11:35

Zakończenie Kongresu Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance 2021

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu

Prelegenci:

Arkadiusz
Burnos
Managing Director EMEA,
Senior Consultant,
SEAM Group, LLC

Ekspert w zakresie zarządzania operacyjnego i utrzymania ruchu. Z BalticBerg Consulting związany od 2008 r. W ramach specjalizacji ukierunkowany na zarządzanie produkcją i działami technicznymi oraz utrzymaniem ruchu. Uczestniczył w licznych projektach ukierunkowanych na rozwój oraz doskonalenie zarządzania operacyjnego. Regularnie przyjmuje rolę konsultanta/ eksperta w projektach związanych z działami produkcyjnymi, technicznymi i UR. Kierował projektami w wielu lokalizacjach Europy Zachodniej i Środkowej. Posiada doświadczenie zawodowe oraz doradcze m.in. w takich firmach, jak Grupa LOTOS (Polska), Grupa Azoty (Polska), Vergalle NV (Belgia), Bentley Systems (USA / Irlandia / Polska), Indesit (Włochy / Polska),) ANIMEX S.A. (Polska), BALTRADER Schifffahrt Hamburg (Niemcy / Dania / Islandia), CERN (Szwajcaria / Francja). Jest m.in. menedżerem projektu prowadzonego przez BalticBerg Consulting w Europejskim Centrum Badań Nuklearnych w Genewie (CERN). Posiada doświadczenie w doskonaleniu produkcji, systemów utrzymania ruchu oraz zarządzania majątkiem technicznym z wykorzystaniem licznych metodologii i strategii, m.in. Lean Manufacturing, RCM (Reliability Centered Maintenance), TPM (Total Productive Maintenance), RBM (Risk Based Maintenance), CBM (Condition Based Maintenance). Posiada szerokie doświadczenie w projektowaniu struktur organizacyjnych oraz we wdrażaniu i wykorzystaniu wielu narzędzi analitycznych i operacyjnych, m.in.: RCFA, FMEA, FMECA, FTA, 5S, RBI, Performance Measurement Systems (KPIs), Autonomous Maintenance, KAN BAN, Kaizen, ANDON, PMO oraz systemów ERP i CMMS/EAM – m.in. SAP (PM), INFOR EAM, IFS, IBM MAXIMO.

Katarzyna
Malina
Dyrektor Personalny
Strauss Cafe Sp. z o.o
 

Dyrektor Personalny Strauss Cafe Poland od 2019. Wcześniej przez kilka lat pełniła funkcje związane z wdrażaniem narzędzi Lean oraz budowaniem kultury ciągłego doskonalenia. W Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. zajmowała się implementacją Performance Management, kaskadowaniem celów i wskaźników oraz prowadzeniem projektów doskonalących procesy oraz systemy. Obecnie koordynuje obszar HR oraz Lean przykładając dużą wagę do rozwoju kompetencji związanych z ciągłym doskonaleniem.

Tomasz
Król
Instytut Doskonalenia Produkcji
Założyciel
 

Ekspert zarządzania zmianą, twórca, inspirator. Certyfikowany doradca zdroworozsądkowego zarządzania procesami wg. Teorii Ograniczeń Goldratta. Założyciel Instytutu Doskonalenia Produkcji, ekspert zewnętrzny Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości.

Buduje strategie optymalizacji procesów produkcyjnych w oparciu o filozofię lean management. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, właścicielami firm i dyrektorami produkcji nad generowaniem oszczędności w ich procesach. Wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor książek „Lean Management po polsku”,„Zegar Rozwiązywania Problemów” i „Lean. Droga do minimalizmu” oraz niezliczonych artykułów i publikacji na temat zarządzania produkcją. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pasjonat języka Marshalla Rozenberga i porozumienia bez przemocy (NVC), które z powodzeniem stosuje także w biznesie.

Tomasz Król ma na swoim koncie wiele bardzo dobrze poprowadzonych projektów m.in. wraz z jednym z klientów uzyskał wynik 9 milionów złotych zaoszczędzonych w skali roku, z innym ponad 2,5 miliona wpierając go podczas 6 miesięcy trwania projektu wdrożeniowego.

Piotr
Bonarski
Dyrektor Zakładu
TechnoNICOL
 
 

Dyrektor Zakładu Produkcyjnego Technicol-Insulation. Legniczanin z urodzenia, zamieszkania i zamiłowania. Ukończył naukę na Politechnice Wrocławiskiej z tytułem mgr inż. na wydziale mechanicznych w specjalności organizacja produkcji. Przez ostatnie 15 lat pracował między innymi w zakładach produkcyjnych Whirlpool, Winkelmann, Lear, Hoerbiger Automotive czy Haerter Technika Wytłaczania. Obecnie pracuje w firmie Technonicol-Insulation sp. Z o.o. na stanowisku dyrektora zakładu produkcyjnego. Jego pasją jest szukanie metod, narzędzi i rozwiązań usprawniających sprawne zarządzanie działem, obszarem, firmą, łącząc zdobycze wiedzy teoretycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Trzecią kadencję jest prezesem koła terenowego SIMP działającego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Szeroko współpracuje z firmami szkoleniowymi dzieląc się swoją wiedzą z zakresu organizacji pracy działu utrzymania ruchu ale także LEAN Manufacturing, czy Six Sigma w zakładach tj. Federal Mogul, Dr. Schumacher czy też KGHM.

Sebastian
Matyniak
Prezes Zarządu
Brainstorm
 
 

Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.

Anna
Grzanka
Lider Działu Obsługi Klienta. Doradca Merytoryczny.
Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems.

Doradca Merytoryczny w największym centrum szkoleń technicznych w Polsce. Z wykształcenia magister inżynier Inżynierii Biomedycznej oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Wielokrotny wystawca na konferencjach i targach branżowych.

Jako Lider Działu Obsługi Klienta w EMT-Systems pomaga w analizie potrzeb i doborze ścieżek szkoleniowych. „Doświadczenia w kontakcie z przedstawicielami topowych branż przemysłu zarówno zawodowo, ale także pro bono jako członek różnych społeczności, pozwoliło mi na wypracowanie opinii, że najważniejsi we współpracy są ludzie, a nie produkty i obszary działania.”

Anna
Płoska
Dyrektor zarządzający CSIPZ, trener, wykładowca akademicki, coach.

HR Business Partner oraz Specjalista ds. Rekrutacji z doświadczeniem zdobytym w m.in. Agencjach Pracy. Praktyk z pasją i zaangażowaniem do procesów rekrutacyjnych – uczestniczka ponad 100 rozmów kwalifikacyjnych jako Kandydat – na potrzeby badawcze do pracy dyplomowej. Jako Rekruter przeprowadziła setki rozmów kwalifikacyjnych, łamiąc schematy standardowego spotkania o pracę. Organizator Assessment Center, aktywizator zawodowy, coach kariery. Z wykształcenia specjalista ds. HR i PR oraz Doradca Zawodowy.

Andrzej
Skrzypkowski
Właściciel AS Instrument Polska
 

Właściciel firmy AS Instrument Polska od września 2002. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydział Mechaniczny Technologiczny (aktualnie Inżynierii Produkcji) – dyplom magistra w uzyskał 1991 roku, specjalizacja spawalnictwo.

W latach 1998-2002 inżynier sprzedaży w firmie SPM Instrument Sp. z o.o., w polskim oddziale SPM Instrument AB. W roku 2000 wprowadzał na polski rynek systemy laserowe do osiowania i określania geometrii maszyn, Damalini AB - aktualnie Easy-Laser AB.

Obecnie wyłączny przedstawiciel w Polsce firmy szwedzkiej SPM Instrument AB (przyrządy i systemy do diagnostyki maszyn) oraz autoryzowany Easy-Laser AB (systemy laserowe). Ponadto Rayhome Ltd. Wlk. Brytania (laserowo cięte podkładki ustawcze), Hilger u. Kern GmbH Niemcy (ultradźwiękowe detektory przecieków, także zintegrowane z kamerą i mierniki naciągu pasa), Schaller GmbH Austria (przyrządy i systemy Humimeter do pomiaru wilgotności powietrza i materiałów sypkich oraz do papieru i kartonu).

Łukasz
Bielakowski
Konsultant LMCG. Certyfikowany Praktyk i Trener KAIZEN.

Od ponad 9 lat wspiera polskie przedsiębiorstwa w implementacji narzędzi Lean Management i budowaniu kultury organizacyjnej nastawionej na ciągłe doskonalenie jako Lean Manager , konsultant i Project Manager zarządzający projektami z zakresu KAIZEN i Lean Management. Absolwent studiów podyplomowych Akademia KAIZEN. Od wielu lat prowadzi także szkolenia i warsztaty z tematyki Lean Management dla wyższej kadry menadżerskiej oraz pracowników produkcyjnych. W swojej karierze realizował doradztwo oraz wdrożenia w zakresie metod i narzędzi: TPM, 5S, standaryzacja, wizualizacja, system sugestii pracowniczych, Yamazumi, Problem Solving, Value Stream Mapping, i inne zaawansowane z zakresu LEAN.

Realizował projekty dla: Fabryki Broni „Łucznik”, ZETKAMA S.A., Polargos, Pitradwar, Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL-WZM„, Wojskowe Zakłady Inżynieryjne w Dęblinie, Zakłady Górniczo – Hutnicze „Bolesław” w Bukownie, Bozamet, Sursys, CAD/CAM Solution, Aludesign, Urzędy Marszałkowskie, SCM Profits, JMP Flowers Fundacja Inżynierii Systemów, SIMPLE S.A, Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, FANAR, KLER S.A., Metsa Tissue.

Mateusz
Grajewski
Lider Zespołu Sprzedaży Ingersoll Rand, inżynier HVAC, trener

Z wykształcenia inżynier wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy z wieloletnim doświadczeniem w branży technicznej.

"Potrzeba pasji i zaangażowania, żeby naprawdę dogłębnie coś zrozumieć, przeżuć, a nie tylko szybko przełknąć. Większość ludzi nie poświęca na to czasu" (Steve Jobs).

„Przeżuwacz”, audytor, specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza z ponad dziesięciotysięcznogodzinną praktyką, skoncentrowany na optymalizacji procesów, redukcji kosztów posiadania i poprawie efektywności energetycznej systemów wytwarzania sprężonego powietrza.

Tomasz
Trzecieliński
Kierownik Utrzymania Ruchu
Donako Sp. z o.o

Z wykształcenia jest inżynierem automatykiem. Kieruje pracą zespołu Utrzymania Ruchu prawie od 10 lat. Praca w utrzymaniu ruchu jest jego pasją. Interesuję się nowymi technologiami i rozwija w tematyce nowoczesnego podejścia do zarządzania majątkiem technicznym.

Krzysztof
Drozdowski
Konsultant LMCG
 

Konsultant realizujący szkolenia, doradztwo oraz wdrożenia w zakresie organizacji produkcji wsparcia kadry kierowniczej w rozwoju kompetencji liderskich, Six Sigma, 5S, zarządzania zmianą, identyfikacji punktów do rozwoju liderów produkcyjnych oraz budowania procesów biurowych (eskalowanie problemów, przepływ informacji i dokumentów) i produkcyjnych (reorganizacja stanowisk roboczych i eliminacja transportów). Ekspert TWI (skuteczne wdrożenia), w zakresie czasu taktu, FIFO, systemu pull w produkcji małoseryjnej, rozwiązywania problemów (wg arkusza A3, PDCA, Six Sigma).

Gość specjalny
Przemysław
Kaźmierczak
Instruktor Akademii Sportowej Jazdy Porsche w Carrera Cars Team oraz Tor Poznań Track Day.

Ukończył kurs Trenera Sportu Samochodowego, posiadacz licencji Instruktora Sportu Samochodowego, instruktor pomocniczy Akademii Jazdy Automobilklubu Wielkopolskiego, posiadacz międzynarodowej licencji wyścigowej klasy "B,C" organizacji FIA oraz członek i zawodnik Automobilu Wielkopolskiego

Mistrz Polski w sezonie 2020 w klasie DN2
Vice-mistrz Polski w sezonie 2015 w klasie 1N
W 2013 r. uzyskał najlepszy w historii czas przejazdu po torze Poznań w klasie 1N co dało nieoficjalny rekord toru Poznań w klasie 1N

 
Organizator:
Partner srebrny:
Partnerzy:
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy medialni: