XVIII OGÓLNOPOLSKI KONGRES
SŁUŻB UTRZYMANIA RUCHU

– PolMaintenance

Powrót do przyszłości - kształtowanie nowoczesnego UR
przy wsparciu rozwiązań tradycyjnych

Dzień 1: KONFERENCJA
23 kwietnia 2024
Konferencja, hotel Ibis Styles Wrocław Centrum
ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3
 
Dzień 2: SZKOLENIE + WARSZTATY
24 kwietnia 2024
WARSZTATY, hotel Ibis Styles Wrocław Centrum, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3
PLANT TOUR w w Hitachi Astemo Poland, ul. Bierutowska 91, Wrocław

 

Do rozpoczęcia konferencji pozostało:
 

 

 
Organizator: sluzby-ur.pl sluzby-ur.pl
Partner główny: sluzby-ur.plsluzby-ur.pl

Jeżeli jesteś:

  • Dyrektorem, kierownikiem i szefem UR
  • Inżynierem, koordynatorem i analitykiem UR
  • Dyrektorem ds. inwestycji
  • Szefem, kontrolerem, automatykiem, specjalistą UR
  • Brygadzistą, liderem zespołu
  • Dyrektorem, kierownikiem i menedżerem produkcji
  • Głównym mechanikiem, specjalistą ds. mechanicznych
  • Dyrektorem i kierownikiem ds. technicznych
     

#KongresSUR
jest właśnie dla Ciebie!

 

 

Prowadząca konferencję

Agnieszka Koizumi

 

Od ponad 10 lat specjalizuje się w dziedzinie komunikacji wewnętrznej i zaangażowania pracowników. ... więcej Pasjonują ją takie obszary jak budowanie marki, relacje pracownicze, a także nowe technologie. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr oraz MBA na Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych. Wykładowczyni na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Prelegenci

Jacek Grzechowiak

Menedżer ryzyka 
RISKRESPONSE

Temat prelekcji: Zarządzanie bezpieczeństwem na produkcji w obecnej sytuacji geopolitycznej

Doświadczony menedżer ryzyka i bezpieczeństwa z gruntownym doświadczeniem praktycznym w rozwoju i wprowadzaniu procedur zarządzania ryzykiem, ... więcejprocedur bezpieczeństwa, procedur administracyjnych w instytucjach państwowych i przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych. Od ponad 25 lat prowadzi projekty w obszarze bezpieczeństwa. Przez ponad 15 lat pełnił funkcję dyrektora ds. ryzyka w polskim oddziale Securitas. Zarządzał także bezpieczeństwem w firmach będących liderami w swoich branżach (m.in. Avon, Celsa). Posiada gruntowną wiedzę w zakresie zarządzania ryzykiem, zarządzania kryzysowego, audytów bezpieczeństwa, zarządzania kontraktami, ubezpieczeń OC i majątkowych oraz zarządzania szkodami. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończył Podyplomowe Studia Bezpieczeństwa Europejskiego, podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej, podyplomowe studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego, a także specjalistyczny kurs w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (obecnie Akademia Pożarnicza) oraz liczne szkolenia zagraniczne. W ramach działalności non profit aktywnie uczestniczy w pracach w Sekcji Mechanicznych Urządzeń Zabezpieczających Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP oraz innych organizacji. Jego specjalnością są audyty bezpieczeństwa oraz analiza podatności organizacji biznesowych na zagrożenia nietypowe (w tym hybrydowe). Od kilku lat w ramach własnej działalności RiskResponse wspiera organizacje biznesowe zarówno w zakresie zarządzania ryzykiem kontraktowym, jak i zarządzania bezpieczeństwem.

Tomasz Haiduk

Prezes i współzałożyciel
FORUM AUTOMATYKI I ROBOTYKI POLSKIEJ

Temat prelekcji: Robot jako pracownik na linii produkcyjnej. Sci-fi czy niedaleka przyszłość? Światowe trendy i predykcje

Ekspert w dziedzinie zastosowania automatyki i robotyki, tematyki Industry 4.0 i Internetu Rzeczy. ... więcejOd początku kariery zawodowej związany z sektorem przemysłowym, szczególnie z zastosowaniami automatyki i techniki napędowej w nowoczesnych liniach produkcyjnych i wytwórczych. Specjalista w zakresie sieci przemysłowych, sterowań PLC / DCS / CNC oraz automatyzacji linii produkcyjnych.
Wiele lat związany z firmą Siemens, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży w takich obszarach jak przemysł samochodowy, maszynowy, spożywczy, chemia i branża wydobywcza, pełniąc funkcję Dyrektora Sektora Industry oraz Członka Zarządu.
Ekspert w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju. Prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAiRP) – związku pracodawców, grupującego polskie firmy inżynierskie z obszaru robotyki i automatyki przemysłowej.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Instytutu Automatyki Przemysłowej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej, a także Akademii im. Leona Koźmińskiego, gdzie ukończył studia MBA. Doktorant SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów.

Jacek Krzywania

Radca prawny
KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH CZAPCZYŃSKI

Temat prelekcji: Wyzwania nowoczesnego przemysłu – aspekty prawne

Radca prawny i szef zespołu prawników Kancelarii Radców Prawnych Tomasz Czapczyński we Wrocławiu. ... więcej Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2013 r. członek OIRP w Poznaniu.
Specjalizuję się w opiniowaniu, redagowaniu oraz negocjowaniu umów handlowych. Doradzam przedsiębiorcom w zakresie prawa gospodarczego, handlowego i prawa pracy.

Jakub Widłak

PLC engineer
SSI SCHAEFER

Temat prelekcji: Jakie rozwiązania automatyzacji magazynowej można zaimplementować na hali produkcyjnej?
Krzysztof Drozdowski

Konsultant
LEAN MANAGEMENT CONSULTING GROUP

Temat prelekcji: Total Productive Maintenance – jak efektywnie realizować założone cele?

Absolwent studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz menadżerskich studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu ... więcejCertyfikowany Six Sigma Black Belt z doświadczeniem w międzynarodowej roli Master Black Belta w firmie Bombardier. Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego, Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zespołu planistów i koordynatorów Lean Management. Od 2005 roku prowadzę projekty usprawniające metodologią Six Sigma, przeprowadzam firmy przez proces zmian dopasowując narzędzia do zakładanego celu, zaszczepiam kulturę Lean Management, pełnię rolę HR Business Partnera, wprowadzam zarządzanie przez cele (system wskaźników), stosuję mapowanie procesów, aby przekonać zespoły do usprawnień, na konkretnych przykładach uwidaczniam organizacjom w kryzysie, jak wykorzystując nowoczesne metody planistyczne wrócić do pierwotnego planu.
Realizowałem projekty szkoleniowe i doradcze dla takich firm jak: WATS, Whirlpool Corporation, IMPEL Business Solutions, Kompozyty, Instytut Mechaniki, Inventronics, Karmar, Dakoma, Fanar, RiderVan, NCBR, SwissPor, Wielton, Procter&Gamble, Manpower, UE Wrocław, Telka. Pasja: taniec towarzyski, kontakty z ludźmi; Motto: Kochaj grzesznika, nienawidź grzechu.

Arkadiusz Burnos

Dyrektor zarządzający EMEA
SEAM GROUP

Temat prelekcji: Praktyczne aspekty zarządzania niezawodnością i utrzymaniem ruchu w przemyśle

Dyrektor Zarządzający EMEA, Starszy Konsultant Ekspert w zakresie zarządzania aktywami w organizacjach w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ... więcejenergetycznych, wydobywczych i transportowych. Specjalista w zakresie zarządzania technicznego, organizacji działów utrzymania ruchu, rozwoju procesów niezawodnościowych oraz optymalizacji przepływów wartości w produkcji i utrzymaniu ruchu. Silnie ukierunkowany na poprawę praktycznej współpracy pomiędzy działami operacyjnymi i technicznymi. Arek opracował i zarządzał licznymi projektami ukierunkowanymi na poprawę zarządzania aktywami, procesów inwestycyjnych i operacyjnych w całym regionie EMEA. Na stałe pełni funkcję starszego konsultanta/eksperta w projektach związanych z zarządzaniem niezawodnością i utrzymaniem ruchu, wdrożeniami CMMS/EAM oraz zarządzaniem projektami inwestycyjnymi. Opracował wiele strategii doskonalenia operacyjnego i strategii zarządzania aktywami (SAMP) dla średnich i dużych organizacji. Arek przeprowadził ponad 200 otwartych i dedykowanych szkoleń. Regularnie występuje na konferencjach i seminariach związanych z zarządzaniem operacyjnym i inwestycjami przemysłowymi w Polsce i za granicą.

Paweł Kania

Kierownik produktu IIoT/Industrial 5G i rozwoju biznesu
ORANGE POLSKA

TEMAT PRELEKCJI: Otwórz się na nowe możliwości Twojej firmy – stwórz z nami Przemysł 4.0

Pan Paweł Kania ukończył między innymi kierunek „Busiess Administration” na Oxford Brookes University oraz „International Economics” w Szkole Głównej Handlowej. ... więcejPierwsze kroki zawodowe stawiał w Warszawie, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż produktów elektroniki konsumenckiej oraz usług IT&Telco w sektorze B2B. Zamiłowanie do rynków międzynarodowych oraz nowych technologii doprowadziła go do Londynu, gdzie przez 3 lata pełnił rolę Managera ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Po powrocie do Polski zajął rolę Lidera ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w polsko-brytyjskiej spółce z branży FinTech, która opracowała standard obrotu cyfrowym pieniądzem oraz innymi danymi opartym na własnym wariancie technologii blockchain. Obecnie w Orange Polska uczestniczy w strategicznym projekcie budowania rynku Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) dla Przemysłu 4.0 oraz współpracy międzynarodowej w Grupie Orange. Warto dodać, ćż Pan Paweł swój wolny czas spędza na podróżowaniu – jak dodaje, podróże kształcą i czerpie z nich inspirację do kolejnych projektów zawodowych.

Jacek Cedzidło

Key account manager industry
TORK, marka ESSITY

TEMAT PRELEKCJI: Redukcja marnotrawstw na podstawie case study firmy produkcyjnej

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, audytor 5S i praktyk Kaizen. Z marką Tork związany od 2016 roku. Odpowiada za kluczowych klientów przemysłowych w Polsce. ... więcejSkupia się na pomocy w optymalizacji wsparcia procesów produkcyjnych poprzez eliminację marnotrawstwa. Dodatkowo doradza w zakresie utrzymania czystości na obiekcie.

Tomasz Mirowski

Chief technology officer
3SOFT

TEMAT PRELEKCJI: Sposoby przewidywania awarii maszyn z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Opolskiej. Ukończył studia podyplomowe Big Data i Systemy Zaawansowanej Analizy Danych ... więcejna Akademii WSB. Posiada liczne licencje oraz certyfikaty, wydawane m.in. przez Microsoft, Hortonworks oraz IBM, potwierdzające kompetencje chmurowe, a także znajomość platformy Hadoop.

Na początku swojej kariery pracował dla jednego z największych polskich banków jako ekspert IT. W 2017 roku dołączył do 3Soft jako Architekt IT. Od września 2021 jako Chief Technology Officer odpowiada za Departament Data Management.

Prywatnie mąż, ojciec i pasjonat muzyki, niezależnie od gatunku. Fan nowych technologii i gadżetów elektronicznych.

Justyna Smuga

Director of quality
QSENSE

TEMAT PRELEKCJI: Optymalizacja procesów produkcyjnych – rola precyzyjnego kontrolowania parametrów maszynowych w zapewnieniu doskonałej jakości produktu

Jako doświadczony menedżer i ekspert w dziedzinie systemów zarządzania jakością oraz doskonalenia procesów, posiadam szerokie ... więcejdoświadczenie zdobyte w sektorach energetycznym i motoryzacyjnym. Mam wiedzę w zakresie zarządzania jakością, specjalizując się w wdrażaniu zmian organizacyjnych, podejściu zorientowanym na cele oraz prowadzeniu inicjatyw ciągłego doskonalenia w metodologii Lean Six Sigma. Moje umiejętności obejmują budowanie zmotywowanych zespołów oraz zarządzanie projektami na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Miłosz Kałuża

Doradca techniczny
EUROPRO GROUP

TEMAT PRELEKCJI: Detekcja wycieków sprężonego powietrza jako metoda poprawy efektywności energetycznej

Ekspert w dziedzinie termografii i kamer termowizyjnych oraz akustycznych. Posiada międzynarodowy certyfikat ITC Level 1 w zakresie badań termowizyjnych. Ukończył studia inżynierskie na MWSLiT ... więcejwe Wrocławiu. Od 9 lat doradza klientom na terenie Polski w zakresie doboru urządzeń pomiarowych FLIR we wszystkich obszarach zastosowań. Laureat konkursu Dystrybutor Roku 2024 za największą dynamikę sprzedaży.

Michał Witczak

Ekspert ds. organizacji pracy magazynów automatycznych 
ISL INNOWACYJNE SYSTEMY LOGISTYCZNE

TEMAT PRELEKCJI: Nowoczesne systemy składowania, kompletacji i transportu części zamiennych

Konsultant z bogatą wiedzą w zakresie optymalizacji logistyki wewnątrzzakładowej. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu wdrożeń systemów regałów automatycznych w... więcej firmach m.in.: Volkswagen Group Polska, TIM S.A. (obecny 3LP), IKEA Industry, Polpharma, Philips. Doświadczenie oraz przygotowanie zawodowe pozwoliło na przeprowadzanie audytów logistycznych. Obecnie jest Kierownikiem Projektów w firmie ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. i z sukcesem wdraża projekty automatycznych magazynów, optymalizujących procesy intralogistyczne.

Jakub Chylewski

Analityk/Wdrożeniowiec

TEMAT PRELEKCJI: System CMMS – Gdy porządek spotyka efektywność ! Zmiany w komunikacji po wdrożeniu oprogramowania dla działu technicznego.

Od ponad 20 lat zajmuje się wdrażaniem systemów CMMS.

Anna Rotarska-Mizera

Senior Data Analyst i Team Leader

TEMAT WARSZTATÓW: Zoptymalizuj procesy produkcji dzięki posiadanym danym, czyli jak wykorzystać pełen potencjał informacji płynących z hali produkcyjnej. 

Od 3 lata związana 3Soft, obecnie pełni rolę Senior Data Analyst i Team Leadera zespołu analityków danych.... więcej Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Życie zawodowe poświęca procesom analizy danych z różnorodnych dziedzin, w tym: danym procesowym, finansowym, sprzedażowym i kadrowym.
Z pasją odkrywa potencjał drzemiący w danych aby zmaksymalizować ich wartość biznesową. Buduje skuteczne i kompleksowe mechanizmy monitoringu procesów zestawiając ze sobą poszczególne elementy tworzące spójną całość.
Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną.

Karolina Skowrońska

Data Analyst

TEMAT WARSZTATÓW: Zoptymalizuj procesy produkcji dzięki posiadanym danym, czyli jak wykorzystać pełen potencjał informacji płynących z hali produkcyjnej. 

Od prawie 6 lat związana z firmą 3Soft – obecnie w roli Data Analyst. ... więcej Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Big Data i Systemy Zaawansowanej Analizy Danych na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Pracuje w projektach bazujących na dużych, nieuporządkowanych zbiorach danych (Big Data). Współpracuje z biznesem nad wykorzystaniem potencjału danych i wyciąganiu wartościowych wniosków. Swoją wiedzę buduje w oparciu o szerokie doświadczenie zawodowe w ramach zróżnicowanych branż: automotive, produkcji B2B opartej na metalowych obudowach, HR czy IT.

 

Agenda XVIII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance
 

DZIEŃ I | 23 kwietnia 2024

PRELEKCJA OTWIERAJĄCA

Jak skutecznie promować swoją fabrykę?

Adrian Rec i Piotr Kupiec, twórcy kanału YouTube „Fabryki w Polsce”

Zaczynali od współpracy z TVS. Od 2017 roku regularnie publikują na YouTube. W tym czasie odwiedzili około 400 fabryk, zyskali niemal 240 tys. subskrybentów, a ich filmy posiadają ponad 59,5 miliona wyświetleń. Od ponad dwóch lat prężnie działają także na LinkedIn, gdzie mają już 41 tys. obserwujących. Świetnie rozwija się też Facebook, który obserwuje 36 tys. osób. Stworzyli również portal z ciekawostkami o przemyśle fabrykiwpolsce.pl

PRELEKCJA

Zarządzanie bezpieczeństwem na produkcji w obecnej sytuacji geopolitycznej
Jacek Grzechowiak, RiskResponse

  • Co nam przynosi aktualna sytuacja geopolityczna? Czy tylko Ransomware, malware, DDoS? A może także sabotaż fizyczny? A co ze szpiegostwem?
  • Czy powinniśmy patrzeć na zagrożenia „wczorajsze”, czy szukać zagrożeń „jutrzejszych” i jak się przed nimi bronić?
  • Jakie narzędzia możemy wykorzystać w efektywnym mitygowaniu zagrożeń?
PRELEKCJA

Robot jako pracownik na linii produkcyjnej. Sci-fi czy niedaleka przyszłość? Światowe trendy i predykcje
Tomasz Haiduk, FAiRP

  • Jak z problemem braku pracowników radzą sobie najbardziej rozwinięte gospodarki świata?
  • Które branże obecnie najintensywniej inwestują w robotykę?
  • Czy AI pomoże robotom (i ludziom) być bardziej konkurencyjnymi i wydajniejszymi?
PRELEKCJA

MTTR, MTBF i MTTF - co możemy odczytać z tych danych wykorzystując symulację komputerową?
Jarosław Maćków, Fresenius Kabi

  • Wskaźniki UR – znane, ale zapomniane (nie zawsze używane).
  • Sposób na poprawę wyników pracy – symulacja w procesie utrzymania ruchu.
  • Jakie benefity możemy osiągnąć z symulowania MTTR, MTBF i MTTF?
PRELEKCJA

Jakie rozwiązania automatyzacji magazynowej można zaimplementować na hali produkcyjnej?
Jakub Widłak, SSI SCHAEFER

  • Porównanie skuteczności automatycznych systemów transportowych – AGV, a przenośniki taśmowe.
  • Identyfikacja obszarów podatnych na automatyzację.
  • Planowanie i przygotowanie terenu do integracji nowych systemów z istniejącą infrastrukturą.
PRELEKCJA

Wyzwania nowoczesnego przemysłu – aspekty prawne

Jacek Krzywania, Kancelaria Radców Prawnych Czapczyński

  • Jakie są największe wyzwania organizacyjne polskiego przemysłu? Raport z badania „Razem dla przemysłu”.
  • Usprawnienia zwiększające KPI, które możemy wprowadzić w swojej firmie.
  • Dlaczego nowoczesny przemysł potrzebuje wsparcia prawnego? Case study z rynku.
PRELEKCJA

Total Productive Maintenance – jak efektywnie realizować założone cele?

Krzysztof Drozdowski, LMCG

  • Training Within Industry jako metoda wsparcia działu utrzymania ruchu.
  • Total Productive Maintenance – case study rozwoju przedsiębiorstwa przemysłowego.
  • Wartościowe narzędzia zarządzania produkcją: Lista Rolowanych Wniosków, Daily Action Plan.
PRELEKCJA

Restrukturyzacja działu utrzymania ruchu na przykładzie VOLVO BUS POLAND

Szymon Jakubowski, VOLVO BUS POLAND

  • Jak oszacować i zdefiniować zapotrzebowania działu utrzymaniu ruchu w nowej fabryce (zasoby ludzkie i wyposażenie działu)?
  • Określenie struktury i kryteriów rekrutacji do działu UR.
  • Jak nie powielać starych błędów, a jednocześnie maksymalnie wykorzystać nabyte doświadczenie?
PRELEKCJA

Praktyczne aspekty zarządzania niezawodnością i utrzymaniem ruchu w przemyśle

Arkadiusz Burnos, SEAM Group

  • Zarządzanie cyklem życia obiektu i jego optymalizacja.
  • Strategia eksploatacji – pętla niezawodności.
  • Na jakich wskaźnikach efektywności systemów powinien opierać się dział utrzymania ruchu?
PRELEKCJA

Redukcja marnotrawstw na podstawie case study firmy produkcyjnej

Jacek Cedzidło, Tork, marka Essity

  • Rodzaje strat produkcyjnych
  • Eliminacja marnotrawstw w praktyce
  • Case study Grupy Purmo
PRELEKCJA

Optymalizacja procesów produkcyjnych – rola precyzyjnego kontrolowania parametrów maszynowych w zapewnieniu doskonałej jakości produktu

Justyna Smuga, Director of quality, QSENSE

  • Definicja jakości i krytycznych charakterystyk produktu.
  • Metody zapewnienia jakości w procesie produkcyjnym.
  • Od kontroli jakości wyrobu do kontroli krytycznych parametrów procesu – omówienie przypadku.
PRELEKCJA

Sposoby przewidywania awarii maszyn z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Tomasz Mirowski, Chief technology officer, 3SOFT

  • Jakie dane można wyczytać z czujników zaimplementowanych maszyn?
  • Minimalizacja kosztów w oparciu o działającą infrastrukturę oraz Machine Learning.
  • Analiza danych w kontekście predykcji awarii na podstawie case study firmy produkującej maszyny budowlane.
PRELEKCJA

Detekcja wycieków sprężonego powietrza jako metoda poprawy efektywności energetycznej

Miłosz Kałuża, Doradca techniczny, EUROPRO GROUP

  • Czym są ultradźwięki i gdzie można jest wykorzystać.
  • Koszty wycieków sprężonego powietrza.
  • Kamera akustyczna FLIR jako narzędzie do szybkiej do lokalizacji wycieków sprężonego powietrza oraz określenia strat.
PRELEKCJA

Nowoczesne systemy składowania, kompletacji i transportu części zamiennych

Michał Witczak, ekspert ds. organizacji pracy magazynów automatycznych, ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne

  • Klasyfikacja systemów i wyposażenie dodatkowe - automatyczne magazyny w pigułce
  • Ciekawe wdrożenia w wielu branżach
  • Jak automatyzacja wpływa na rozwój działu utrzymania ruchu
PRELEKCJA

System CMMS – Gdy porządek spotyka efektywność ! Zmiany w komunikacji po wdrożeniu oprogramowania dla działu technicznego.

Jakub Chylewski, Analityk/Wdrożeniowiec

PANEL DYSKUSYJNY

Rewolucja przemysłowa – rzeczywistość w fabryce czy nadal wizja przyszłości?
Paneliści: Karol Szewczyk, Hitachi,
Tomasz Haiduk, FAiRP
Paweł Kania, Orange Polska

 

  • Przemysł 4.0, Przemysł 5.0 – co dalej?
  • Czy automatyzacja jest dla każdego typu produkcji?
  • Jak zaawansowane technologicznie są polskie przedsiębiorstwa?
20.30

Oficjalne otwarcie Wieczoru Biznesowo-Integracyjnego PolMaintenance 2024

21.00

Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa UR: PolMaintenance Darts Master

 

DZIEŃ II (24 kwietnia 2024)
WORKSHOP

CERTYFIKOWANE WARSZTATY Z HITACHI (3 h)

Jak poprawić efektywność pracy na produkcji dzięki standaryzacji? Interaktywne warsztaty na bazie dobrych praktyk firmy Hitachi Astemo

Podczas warsztatów, na konkretnych przykładach, zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Komunikowanie zmiany DORothy w Hitachi Astemo.
  • Poliwalencja – ocena zdolności i możliwości pracownika do odgrywania kilku ról w miejscu zatrudnienia.
  • Synergia działań pomiędzy operatorami i pracownikami funkcyjnymi.
  • Macierze kompetencji, nowe zakresy zadań, nowe wskaźniki produktywności.
  • Poprawa efektywności zasobów ludzkich przez standaryzację pracy (yamazumi).
  • Równoważenie obciążenia linii produkcyjnych, balansowanie pracy operatorów.
  • Analiza czasu trwania poszczególnych operacji na stanowisku pracy (karta czasu cyklu, analiza wartości dodanej).
  • Sesja Q&A.
CERTYFIKOWANE WARSZTATY Z 3SOFT (3 h)

Zoptymalizuj procesy produkcji dzięki posiadanym danym, czyli jak wykorzystać pełen potencjał informacji płynących z hali produkcyjnej. 

3Soft S.A. od ponad 20 lat wspiera przedsiębiorstwa w uzyskaniu i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej poprzez wykorzystanie dedykowanych systemów informatycznych. Oferuje rozwiązania z zakresu Artificial Intelligence, Data Management oraz Business Automation.
 

Podczas warsztatów, na konkretnych przykładach, zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Data Discovery – jaki potencjał kryje się w danych, które już masz?
  • Synchronizacja kluczowych wskaźników efektywności z wielu źródeł.
  • Monitorowanie wyników produkcji w czasie rzeczywistym dzięki dashboardom danych.
  • W jaki sposób informacje kadrowe mogą poprawić efektywność produkcji?
  • Zmniejszanie wartości magazynów przez analizy dostępnych danych.
  • Prognozowanie w dziale Utrzymania Ruchu – zapobieganie awarii maszyn.
  • Dane a kontrola jakości – jak reagować na bieżące problemy w procesie produkcji?
  • Sesja Q&A

 

Wyjazd i zwiedzanie fabryki Hitachi Astemo we Wrocławiu

PLANT TOUR*

HITACHI ASTEMO POLAND
Advanced Sustainable Technologies for Mobility


HITACHI jest globalnym, japońskim dostawcą motoryzacyjnym poziomu 1 specjalizującym się w układach sterowania napędem, systemach zarządzania silnikiem, napędach elektrycznych i rozwiązaniach z zakresu układów hamulcowych.

Podczas TOUR po fabryce uczestnik zapozna się z:

  • MEB – Automatyzacja + Road Map Industry 4.0.
  • Maszyning – Aplikacja do przezbrojeń, Elektroniczna godzinówka.
  • UT220 – MES, OEE, Tracebility, ANDON.
  • MGU – Robot + MGU, Tracebility.
  • Strefa komunikacji – HSE, Kronosy itp.

*Uczestników biorących udział w zwiedzaniu prosimy o zabranie środków ochrony indywidualnej: butów/nakładek ochronnych, okularów ochronnych, zatyczek do uszu

Co da Ci udział w 18. edycji Kongresu PolMaintenance?

  • Uzyskasz merytoryczną i praktyczną wiedzę związaną z efektywną współpracą działów produkcyjnych i technologicznych ze służbami utrzymania ruchu – niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa
  • Poznasz aktualne problemy i sposoby ich rozwiązania wpływające na lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa i podniesienie wydajności produkcji
  • Przyswoisz najlepsze praktyki i przykłady zaczerpnięte z działalności liderów branży UR zastosowane w zakładach produkcyjnych w bieżącej rzeczywistości
  • Dowiesz się, jak radzić sobie z nadmiarem danych pochodzących z różnych systemów oraz jak konstruować na ich podstawie miarodajne wskaźniki wpływające na pracę maszyn
  • Usłyszysz o najnowszych trendach związanych z zabezpieczeniem funkcjonowania produkcji
  • Przekonasz się, jak krok po kroku przygotować swój dział na wykorzystanie nowoczesnych technologii, które całkowicie zmienią charakter Twojej pracy
  • W oparciu o siłę współpracy i wymiany doświadczeń – udoskonalisz swoje kompetencje menedżerskie, dzięki czemu realnie wpłyniesz na funkcjonowanie pracowników w Twoim zespole i motywowanie ich do pracy w nowych warunkach

INFORMACJE i szczegóły organizacyjne

 
KONFERENCJA:
23 kwietnia 2024
hotel Ibis Styles Wrocław Centrum
ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3

WARSZTATY:
24 kwietnia 2024
Hitachi Astemo Poland
ul. Bierutowska 91, Wrocław
 
 
 
 
 
Wybierz rodzaj uczestnictwa
w Kongresie Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance
we Wrocławiu, 23-24.04.2024 r.:
Kongres Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance we Wrocławiu
Kongres Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance we Wrocławiu + Warsztaty

Kongres Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance we Wrocławiu

Promocja tylko do 29 marca 2024 r.
zł netto / ‌ zł brutto
PLN
cena netto / ‌ zł brutto
 
 
Organizator:
Partner Główny:
Partner złoty:
      
Partnerzy srebrni:
Partnerzy brązowi:
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy medialni:

Kontakt

KONTAKT W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH:
konferencje@forum-media.pl
 

UCZESTNICY:

Joanna Ochocka-Wieczorek
Brand manager

kom.+48 534 598 738

Tel. 61 668 31 21
joanna.ochocka-wieczorek@forum-media.pl

PARTNERZY:

Ewa Gardoń
Brand manager

„Służby Utrzymania Ruchu”

kom.+48 536 815 906
ewa.gardon@forum-media.pl

ORGANIZACJA:

Wiktoria Pera
Project manager

„Służby Utrzymania Ruchu”

kom.+48 536 157 530
wiktoria.pera@forum-media.pl

MERYTORYKA:

Marcin Bieńkowski
Redaktor prowadzący

„Służby Utrzymania Ruchu”

kom.+48 606 338 405
marcin.bienkowski@forum-media.pl