Szczegółowy program XV Ogólnopolskiego Kongresu Służb Utrzymania Ruchu:

BLOK I

Lean to green – z myślą o przyszłości

 
 

Podczas 90 minutowego meczu piłkarze pokonują średnio 9 – 12 kilometrów. Oczywiście ten dystans jest uzależniony od pozycji na boisku i ustaleń taktycznych. W 2014 roku Svetoslav Dyakov przebiegł podczas meczu Ligi Mistrzów 16 837 metrów. Ten ogrom energii drzemiący w piłkarzach postanowili wykorzystać brytyjscy naukowcy, uznając samo bieganie po murawie za marnotrawstwo. W związku z tym, pod nawierzchnią jednego z boisk w Rio postanowili zamontować płyty, które przetwarzają energię wywołaną naciskiem piłkarza na prąd oświetlający obiekt.

Pomysł wydaje się mieć świetne założenia. Okazuje się jednak, że samo rozwiązanie jest na tyle drogie, że sam zwrot energii elektrycznej nie wpływa na obniżenie kosztów.

A jaki jest Twój sposób na rosnące koszty i troskę o środowisko?

  • Rosnące ceny energii mogą się okazać przeciwnikiem trudnym do pokonania dla wielu przedsiębiorstw. Poznaj doświadczenie i taktykę innych firm - stań do walki w poszukiwaniu oszczędności.
  • Oceń odpowiednio potencjał płynący z wprowadzenia poszczególnych działań i wykorzystuj kluczowe sytuacje, aby osiągnąć korzystny wynik.
  • Raport z 2017 roku wskazuje, że Polska plasuje się na 21. miejscu w niechlubnym rankingu największych emitentów CO2. Prym wiodą Chińczycy. To może być ostatni moment na zimny prysznic i rozpoczęcie działań. Znasz już strategię?
  • 53 lata ma jeden z najstarszych zawodników występujących w profesjonalnych ligach piłki nożnej, to Japończyk Kazuyoshi Miura. Co zaważyło o jego zdolności i wytrzymałości? Rozszyfruj właściwe projektowanie maszyn i urządzeń. Naucz się decydować o ich żywotności i niskim zapotrzebowaniu energetycznym.
 

BLOK II

Siła strategii – poznaj, w jaki sposób planować i realizować podejście systemowe do rozwoju Utrzymania Ruchu.

 
 

Przypuszczalnie nasz kraj to wylęgarnia ekspertów w dziedzinie sportu. Szacunki wskazują, że w Polsce można bez problemu wybierać może nawet spośród 38 milionów specjalistów! Mimo że każdy z nich opowiada się prawdopodobnie za innym rozwiązaniem gwarantującym sukces zespołu, jedno ich łączy – pewność, że pomyślność zapewnia odpowiednia strategia. Dlatego też, nie tylko fani piłki nożnej, wspominają taktykę porównywaną do boiskowej wojny Trenera Stulecia – Rinus’a Meichels’a czy zdobywcę 49 trofeów Alex’a Fergusona.

Szkopuł tkwi jednak w odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć strategię, która wpłynie na długotrwały sukces, a następnie przekonać zespół do jej realizacji?

  • Piłka nożna i pieniądze coraz częściej idą w parze. Według Deloitte, europejski rynek piłki nożnej wart jest prawie 25 miliardów Euro. A jak wygląda pozyskiwanie środków w Twoim dziale? Dowiedz się, w jaki sposób właściwie kontrolować i alokować budżet.
  • Niesamowite tempo i częste transfery! Notujemy w Polsce najszybszy od 10 lat wzrost wynagrodzeń, a do tego częsta rotacja pracowników… Jak podołać korzystnej sytuacji członków zespołu i nie przegrać turnieju o najlepszych?
  • Marcos Rojo rozegrał ponad 50 meczów w Premier League, zanim zdobył pierwszego gola dla Manchesteru United w tych rozgrywkach. Jak długo Ty czekasz na efekty swoich starań? Poznaj najlepsze praktyki i skracaj czas oczekiwania na sukces.
  • Jak przekonać do realizacji wyznaczonej strategii? Dobre praktyki innych zespołów, siła autorytetu a może kluczowe argumenty? Sprawdź, które zagranie przyniesie pożądany wynik na Twoim terenie.
  • Transformacja reprezentacji Polski to częsta, szumna, zapowiedź zmian w zespole, zazwyczaj niedługo po wyborze nowego selekcjonera. Czy zmiana musi oznaczać zamieszanie? Jak podejść do przekształceń działu Utrzymania Ruchu w sposób strategiczny, mając na uwadze ciągły rozwój oraz długofalowe korzyści dla całej firmy?
 

BLOK III

Właściwe wykorzystanie danych w dobie digitalizacji przemysłu 4.0.

 
 

Nie wierz swoim oczom, ufaj statystykom to zasada, którą kierują się władze Midtjylland, dwukrotnego mistrza i zdobywcę Pucharu Danii. Trener drużyny – Rasmus Ankersen – zawdzięcza sukces … liczbom. Wspólnie z Anglikiem Matthew Benhamem (pasjonatem piłki nożnej, matematyki i zakładów bukmacherskich) opracowali owiany tajemnicą model, opierający się na ocenie drużyny nieuwzględniającej samych wyników meczów, a liczbę stwarzanych sytuacji i analizie piłkarzy na podstawie nagrań wideo z wielu rozegranych spotkań, jednak bez oglądania go na żywo. Wzór ma odrzeć futbol z przypadkowości, znajdować stałe wielkości i na nich opierać działania. To prawdopodobnie właśnie dlatego stałe fragmenty są domeną zespołu z Danii – strzelali w ten sposób prawie jednego gola na mecz! A zdarzało się w ten sposób trafiać do bramki rywali nawet czterokrotnie podczas spotkania. W 2015 roku ten sposób strzelali prawie połowę goli. Z tym wynikiem mogło się równać wyłącznie Atletico Madryt.

To jeden z ciekawszych przykładów zastosowania danych w piłce nożnej. A jak Ty wykorzystujesz tą tajną broń, aby ułatwiać pracę zespołu i święcić triumfy?

  • W 2020 roku liczba danych przekroczy 40 zettabajtów (zettabajt to inaczej tryliard bajtów). Poznaj tricki gwarantujące zbieranie tylko odpowiednich informacji, które przyczynią się do rozwoju.
  • Czy brak danych jest równoznaczny z zakończeniem gry? Dowiedz się, jak wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji i zachowaj szansę na zwycięstwo.
  • Pozyskiwanie wiadomości nie jest gwarancją sukcesu. Co zrobić, aby uzyskane informacje grały do naszej bramki? W jaki sposób połączyć je z funkcjonującymi systemami? Dowiedz się więcej o tajnikach posługiwania się faktami i liczbami w działach Utrzymania Ruchu.
  • Komunikacja bezprzewodowa pomiędzy sędziami, Goal Line Technology, czy popularny VAR to tylko część najnowszych technologii, które na stałe weszły do piłkarskiego świata. Wszystko po to, aby zminimalizować liczbę błędów i ułatwić pracę. A jakie rozwiązania sprawdzą się u Ciebie? Zetknij się z nowoczesnymi technologiami i zyskaj przewagę nad przeciwnikiem.
 

BLOK IV

Dzień, jak co dzień. Celne zarządzanie prewencją i sytuacjami awaryjnymi.

 
 

20 marca 1991 roku, kiedy na zegarach wybiła 88. minuta meczu pomiędzy Olympique Marsylia a AC Milan, na stadionie zapanowała ciemność. Drużyna gospodarzy do niezapowiedzianej przerwy prowadziła 1:0. Kiedy po 15 minutach na murawę wróciło światło, marsylczycy nie mieli już z kim grać. Wiceprezes włoskiego klubu nakazał bowiem piłkarzom zejście z boiska. Pojedynek zakończył się walkowerem, a Milan został ukarany wykluczeniem z kolejnej edycji europejskich pucharów. Adriano Galliani zapytany po latach o zaistniałą sytuację przyznał się do popełnionego błędu i poczucia żalu. Podkreślając jednocześnie ogromny chaos, który zapanował na boisku po całym incydencie – zamieszaniu i kibicach na murawie. Prawdopodobnie nikt nie pamiętałby o tym spotkaniu, gdyby nie ta awaria. To jednak jedyny mocny punkt tej sytuacji. Czy można było jej uniknąć?

A Ty? Minimalizujesz ilość niespodziewanych sytuacji? Jak radzisz sobie w kryzysowych momentach? W jaki sposób starasz się im zapobiec?

  • Lepiej zapobiegać niż leczyć. Brak odpowiedniego przygotowania i profilaktyki u sportowców może grozić kontuzjami skazującymi na długie rehabilitacje i miejsce na… trybunach. Nie możesz na to pozwolić. Naucz się odpowiednio planować prewencję i nie pozwól, aby Twoje maszyny zostały wykluczone z gry. Zadbaj odpowiednie warunki jeszcze przed przyjazdem urządzeń.
  • Jak nie przestrzelić? Poznaj sposoby na szacowanie zasobów koniecznych do właściwej prewencji.
  • Kto lubi oglądać powtórki, kiedy wszyscy wokół znają już wynik? Nie trać cennych sekund. Bądź na bieżąco i transmituj na żywo – zbieraj i korzystaj z danych w czasie rzeczywistym.
  • Czas powrotu do zdrowia po kontuzji zależy od rodzaju urazu, ale także od skuteczności rehabilitacji. Jakie są najpopularniejsze sposoby skracania czasu napraw? Zatroszcz się o właściwe metody pozwalające na szybki powrót do gry maszyn i urządzeń.
  • Triumfujesz w Lidze Mistrzów i czy dopiero odnosisz sukcesy w okręgówce, a może akurat tym razem powinęła Ci się noga? Bez względu na obecną sytuację - doceniaj małe kroki, ale mierz się z rzeczywistością. Poznaj sprawdzone sposoby właściwego raportowania i prezentowania wyników przed zarządem.
 

BLOK V

Zarządzanie i komunikacja – czy to sposób na sukces?

 
 

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Autorstwo, popularnej sentencji przypisuje się, Konfucjuszowi, a do jego słuszności przekonujemy się do tej pory w przeróżnych dziedzinach życia.

Ta zasada, która stała się także podstawą do stworzenia, popularnej na całym świecie, metodologii szkolenia piłkarzy - Coerver Choaching. Program koncentruje się na nauce mistrzowskiego panowania nad piłką i rozwijania umiejętności gry 1 na 1. A następnie skupienia się na aspektach indywidualnej i zespołowej gry, tworząc w ten sposób tzw. Piramidę Rozwoju zawodnika. Do najbardziej znanych następstw tej metodologii zalicza się takich piłkarzy jak: Thomas Mueller, Arjen Robben czy Gareth Bale.

W jaki sposób szkoleni są pracownicy w firmach? Jak ważne są pojedyncze kompetencje, a jaką rolę odgrywa praca zespołowa? Co decyduje o przewadze efektywności jednego działu nad innym?

  • Najczęstszy pojedynek - Produkcja vs Utrzymanie ruchu. Kto wygra firmowe derby? Czy remisowy wynik da awans obu zespołom? A może czas stanąć po jednej stronie? Poznaj sposoby gry, kiedy nie brakuje ciągłych zwrotów akcji.
  • Czy wynik to najlepsze kryterium oceny? Jak tworzyć wskaźniki, pozwalające na sprawiedliwą ocenę, które jednocześnie staną się realnym celem dla członków zespołu.
  • Stwórz własną mistrzowską szkołę i rozwijaj umiejętności pracowników w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Podpatruj najlepszych w swojej dziedzinie. Trening czyni mistrza!
  • Do nietypowych sposobów mobilizacji drużyny przed bojem na pewno można zaliczyć metodę Pep’a Guardioli, przed finałem Ligi Mistrzów, puścił swoim piłkarzom film z najlepszymi akcjami w ich wykonaniu, z muzyką z Gladiatora w tle. Wynik? 2:0 dla FC Barcelony. A Ty? Jak wspierasz swoją drużynę?
  • Próbujesz walczyć z prokrastynacją i niechęcią? Pracownicy niezmiennie stoją w defensywie? Czy to moment na żółtą kartkę? A może czas na zmianę? Dowiedz się, jak organizować pracę w zespole i motywować zespół do działania.
 

Podczas Kongresu PolMaintenance wystąpią dla Was wybitni prelegenci:

Arkadiusz
Burnos
Managing Director EMEA,
Senior Consultant,
SEAM Group, LLC

Lider kilkunastoosobowego zespołu konsultantów w zakresie Zarządzania Majątkiem i konsultant wiodący w wielu strategicznych projektach w zakresie Zarządzania Majątkiem.

Ekspert w zakresie utrzymania ruchu, zarządzania niezawodnością i kosztami eksploatacji majątku, prowadzenia projektów przemysłowych (autor wiodący metodyki Industrial Project Management), trener wykładowca ponad 150 szkoleń i wydarzeń branżowych związanych z Zarządzaniem Majątkiem i Zarządzaniem Technicznym. Specjalista ds. prewencyjnego UR, analiz niezawodnościowych (m.in. RCM, LDA, RAM), analiz ryzyka w zakresie majątku technicznego, analiz krytyczności majątku. Absolwent Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Programu MBA prowadzonego przez Uniwersytet Szczeciński z Manchester Metropolitan University. Posiada doświadczenie w doskonaleniu produkcji, systemów utrzymania ruchu oraz zarządzania majątkiem technicznym z wykorzystaniem licznych metodologii i strategii, jak i mierzeniu i analizie efektywności wg ISO 55000. Posiada szerokie doświadczenie w doborze oraz wdrażaniu systemów CMMS/EAM –m.in. SAP (PM), INFOR EAM, IFS, IBM MAXIMO. Wykładowca AZT (Akademii Zarządzania Technicznego), MBA oraz Executive MBA.

dr Małgorzata
Senator
Główny specjalista ds. BHP, inspektor ds. ppoż.
 

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, posiada tytuł doktora nauk biologicznych w specjalności biologia człowieka. W 2010 r. ukończyła studia podyplomowe Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy oraz Politechniki Wrocławskiej – zarządzenie bezpieczeństwem i higieną pracy. W 2014 r. nabyła uprawnienia inspektora ds. ppoż. Od 2011 r. prowadzi własną firmę szkoleniowo-doradczą w zakresie BHP – Open BHP (www.openbhp.pl). Współpracuje z wieloma firmami z branży przemysłowej, handlowej, logistycznej czy usługowej. Jest także wykładowcą przedmiotów zawodowych w tematyce BHP. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP we Wrocławiu.

Piotr
Bonarski
dyrektor zakładu produkcyjnego Technonicol-Insulation
 

Legniczanin z urodzenia, zamieszkania i zamiłowania. Ukończył naukę na Politechnice Wrocławiskiej z tytułem mgr inż. na wydziale mechanicznych w specjalności organizacja produkcji. Przez ostatnie 15 lat pracował między innymi w zakładach produkcyjnych Whirlpool, Winkelmann, Lear, Hoerbiger Automotive czy Haerter Technika Wytłaczania. Obecnie pracuje w firmie Technonicol-Insulation sp. Z o.o. na stanowisku dyrektora zakładu produkcyjnego. Jego pasją jest szukanie metod, narzędzi i rozwiązań usprawniających sprawne zarządzanie działem, obszarem, firmą, łącząc zdobycze wiedzy teoretycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Trzecią kadencję jest prezesem koła terenowego SIMP działającego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Szeroko współpracuje z firmami szkoleniowymi dzieląc się swoją wiedzą z zakresu organizacji pracy działu utrzymania ruchu ale także LEAN Manufacturing, czy Six Sigma w zakładach tj. Federal Mogul, Dr. Schumacher czy też KGHM.

mgr inż. Tomasz
Śliwiński
audytor energetyczny, certyfikator energetyczny

Doradca, trener i praktyk wpisany na listę ZAE (Zrzeszenia Audytorów Energetycznych) posiadający uprawnienia do wystawiania Świadectw Charakterystyki Energetycznej. Szeroka wiedza z zakresu doradztwa energetycznego dla firm produkcyjnych z sektora MŚP i dużych przedsiębiorstw. Rozwinięty warsztat trenerski i dorobek w postaci własnych programów szkoleniowych z zakresu wykorzystania Odnawianych Źródeł Energii, certyfikacji energetycznej, sporządzania audytów energetycznych, audytów przemysłowych i rozwiązań ekologicznych w firmach.

Dorota
Bieniek
Właściciel, konsultant biznesowy, DIR Consulting

Wdrożeniowiec, praktyk, entuzjasta nowoczesnych rozwiązań dla obszarów operacyjnych. Wprowadza w zakładach dobre praktyki, narzędzia Lean Manufactiring oraz inne aktywności – wszystko, co pomoże działać sprawniej. Ulubione obszary: TPM, SMED, Proces Problem Solving.
Autorka ponad 200 artykułów, występuje na konferencjach i seminariach. Coach, certyfikowany trener FRIS Przeprowadziła projekty wdrożeniowe miedzy innymi dla: Grupa Kęty, Lamela, Gerda, Yawal, Ikea Industy, Trzuskawica S.A, Velux Ekoland, Mc Cain, Malow, Sefako, Fansuld odlewnia żeliwa, Energetyka sp. z o. o., Janpol, Polonez Plus, GM Color.

Marta
Rolnik
dyplomowany coach oraz praktyk biznesu, Happy Dealer

Współtwórczyni pierwszej aplikacji o szczęściu dla liderów i ich zespołów Happy Teams. Coach i psycholożka. Wdraża w Polsce międzynarodowe, standardy obsługi klientów branż premium. Absolwentka Szkoły Analizy Transakcyjnej oraz autorka badań dotyczących wpływu emocji i stresu na zaangażowanie w pracę pracowników w Polsce i Norwegii. Od ponad 15 lat prowadzi konsultacje indywidualne oraz coachingi, których celem jest rozwój jakości życia jednostek oraz efektywności zespołów. Jest ekspertem od szczęścia w pracy. Prywatnie kocha psy i życie!

Agnieszka
Ptasińska
psycholożka, dyplomowany PwC Business Coach, Happy Dealer

Współtwórczyni pierwszej aplikacji o szczęściu dla liderów i ich zespołów Happy Teams. Psycholożka, dyplomowany PwC Business Coach. Autorka badań naukowych dotyczących zaangażowania ludzi w pracę, inspirowanych słynnym "Lego eksperymentem" Dana Arielego. Wdraża nowoczesne programy rozwojowe w organizacjach m.in z użyciem aplikacji HT. Certyfikowany Scrum Master, certyfikat IPMA-D oraz Prince2. Absolwentka Psychology in English na warszawskiej SWPS. Zawodowo zajmuje się podnoszeniem wskaźnika pozytywności u jednostek i organizacji. Uwielbia bieganie i uprawianie arbuzów.

mgr inż. Stanisław
Hodur
inspektor bhp, inspektor bezpieczeństwa maszyn

Absolwent Politechniki Krakowskiej (wydział mechaniczny) oraz Akademii Górniczo-Hutniczej (informatyka). Pracował jako inspektor bhp w Zakładach Mechanicznych WIROMET SA oraz inspektor bezpieczeństwa maszyn w firmie ELOKON Polska sp. z o.o. Audytował i uczestniczył w modernizacjach pras, frezarek, linii do produkcji szyn kolejowych, zrobotyzowanych komór spawania laserowego, maszyny do produkcji zapałek, pieców do gięcia szyb samochodowych i in. Od 2018 r. uczestniczy w pracach komitetu technicznego nr 158 (Bezpieczeństwa Maszyn i Urządzeń Technicznych oraz Ergonomii — Zagadnienia Ogólne) Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Prowadzi stronę ocena-ryzyka.pl.

Krzysztof
Smaga
inżynier ds. aplikacji,
ifm electronic

Absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W przeszłości pracownik naukowy w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych. Specjalizacja: interfejsy komunikacyjne. Konstruktor mikroprocesorowych systemów sterowania dla elektronicznego sprzętu powszechnego użytku w DIORA SA. Posiadacz patentów i wzorów użytkowych.
Zainteresowania zawodowe: cyfrowa analiza i obróbka sygnałów wizyjnych. W ifm electronic od 2016 roku na stanowisku inżyniera ds. aplikacji.

Paweł
Czerkawski
dyrektor techniczny,
Simoldes Plásticos
 

Zawodowo: od 14 lat w przemyśle, z tego ostanie 9 lat w branży samochodowej w obszarze technicznym (utrzymanie ruchu, inżynieria procesu).
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (wydział Mechaniczny), Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Magisterskich Studiów Menedżerskich MBA.
Zainteresowania: efektywność energetyczna w przemyśle oraz techniki Lean Manufacturing w zarządzaniu produkcją.

Jakub
Synowiec
specjalista ds. rozwoju usług OPEX Property & Facility Management, Bureau Veritas Polska

Odpowiada za rozwijanie usług wspomagających utrzymanie i rozwój infrastruktury nieruchomości publicznych oraz prywatnych w portfolio firmy. Z branżą nieruchomości związany od ponad 6 lat. Pracował m.in. jako zastępca managera Dworca Kraków Główny Dworzec Podziemny, zajmując się realizacją utrzymania nieruchomości oraz prowadzeniem inwestycji. Posiada doświadczenie z zakresu zarządzania i wynajmu nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych. Jako administrator zajmował się zarówno prowadzeniem inwestycji jak i utrzymaniem ruchu dla budynków biurowych, produkcyjno-magazynowych, salonów i serwisów samochodowych oraz obiektów mieszkalnych. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach w dziedzinie administracji ze specjalnością Gospodarka Nieruchomościami.

Monika
Matyjaszek
lider Działu Obsługi Kluczowego Klienta
EMT Systems

Doradca merytoryczny w największym centrum szkoleń technicznych w Polsce. Z wykształcenia inżynier Bezpieczeństwa Maszyn i Urządzeń Energetycznych oraz magister Mechaniki i Budowy Maszyn o specjalności Technika Samochodowa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Wielokrotny wystawca na konferencjach i targach branżowych.
Jako lider Działu Obsługi Kluczowego Klienta w EMT-Systems pomaga w analizie potrzeb i doborze ścieżek szkoleniowych. „Wierzę, że kompetencje twarde dają przepustkę do rozwoju i budowania kariery w obszarach produkcyjnych.”

Anna
Grzanka
lider Działu Obsługi Klienta
EMT Systems

Doradca merytoryczny w największym centrum szkoleń technicznych w Polsce. Z wykształcenia magister inżynier Inżynierii Biomedycznej oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Wielokrotny wystawca na konferencjach i targach branżowych.
Jako Lider Działu Obsługi Klienta w EMT-Systems pomaga w analizie potrzeb i doborze ścieżek szkoleniowych. „Doświadczenia w kontakcie z przedstawicielami topowych branż przemysłu zarówno zawodowo, ale także pro bono jako członek różnych społeczności, pozwoliło mi na wypracowanie opinii, że najważniejsi we współpracy są ludzie, a nie produkty i obszary działania.”

Paweł
Rutkowski
dystrybutor platynowy
FLIR

Z firmą FLIR związany od 1992 roku. Najpierw jako przedstawiciel handlowy, następnie od roku 2011 jako oficjalny dystrybutor. Od 5 lat posiada tytuł dystrybutora platynowego FLIR. W 2000 roku Paweł Rutkowski ukończył kurs ITC LEVEL II.

Arkadiusz
Zwierzchowski
LEAN Transformation Expert
Leanpassion

Ekspert transformacji kultury organizacyjnej na LEAN skoncentrowany na budowie kultury LEAN przez angażowanie wszystkich, wyzwalanie w ludziach zaangażowania i ducha doskonalenia LEAN. Łączy doświadczenia LEAN z menadżerskimi oraz PM zdobytymi przez 15 lat na dużych projektach przemysłowych (Energetyka, Oil&Gas) w środowisku międzynarodowym: Europa, Azja, Ameryka Południowa). Pracował z BILFINGER, KAEFER, SIEMENS, GE Renewable Energy.

Absolwent Energetyki i Lotnictwa (MEiL) na Politechnice Warszawskiej, Ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowych studiów Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikaty: LEAN Strategy Expert, LEAN BLACK BELT, Project Management: PMP, Prince2.

 
Organizator:
Partner złoty:
Partner srebrny:
Partnerzy brązowi:
Partner:
Partnerzy Merytoryczni:
Partnerzy medialni: